Rozwijanie w sobie nawyku pozytywnego myślenia może przynieść więcej korzyści, niż myślisz! Kreowanie pozytywnego myślenia sprawia, że nasz mózg zaczyna funkcjonować inaczej, pomagając nam stworzyć pozytywną rzeczywistość. 

Myśląc pozytywnie, sprawisz, że mózg będzie produkował więcej hormonów szczęścia, które pozwolą Ci poczuć się bardziej szczęśliwym i spokojnym. Pozytywne myślenie wpływa na poprawę pewności siebie, a to pozwala nam sięgać po swoje marzenia, zwiększając w nas uczucie spełnienia i akceptacji siebie.

Jak myśleć pozytywnie?

Dobrą wiadomością jest fakt, że optymizmu można się nauczyć. Najnowsze badania wykazują, że wzorce myślowe mogą wpływać na zmiany w strukturze mózgu, a nasze działania wpływają na różne jego obszary. A więc to, w jaki sposób myślisz, mówisz i jak się zachowujesz, odzwierciedla się w mózgu i wpływa na Twoje samopoczucie. 

good trip
GOOD TRIP - korzystnie wpływa na poprawę samopoczucia!

Jak wyćwiczyć w sobie nawyk pozytywnego myślenia?

Kultywuj wdzięczność

Zamiast martwić się i narzekać na rzeczy, na które nie masz wpływu, zacznij dziękować za to, co masz i za to, co układa się pomyślnie.

Otaczaj się pozytywnymi ludźmi

Negatywne osoby mają tendencję do ciągnięcia nas w dół i obniżania naszego nastroju. Spędzaj czas z osobami pozytywnie nastawionymi do życia, a Twoje podejście do życia zmieni się na lepsze.

Wybieraj pozytywne przekazy

Czytaj, słuchaj i oglądaj to, co zachęca do pozytywnego myślenia. Inspirujące podcasty i cytaty pozwolą zauważyć ważne i pozytywne aspekty życia. Zacznij i zakończ swój dzień inspirującym cytatem.

Wyeliminuj negatywne myśli

Staraj się nie widzieć wszystkiego w ciemnych barwach i zamiast przewidywać katastrofę, wybieraj pozytywne myśli, które odzwierciedlają pozytywną perspektywę.

Brnij do celu

Motywacja pozwoli Ci przebrnąć przez trudne momenty w drodze do celu. Posiadając jasno określone cele, łatwiej będzie Ci zostać zmotywowanym i widzieć wszystko w kolorowych barwach.

Podsumowując

Nie trudno  jest myśleć pozytywnie, kiedy wszystko idzie pomyślnie. Jednak nieważne, czy pada deszcz, czy świeci słońce, pozytywne myślenie poprawi Twój dzień. Kiedy myślisz pozytywnie, Twój mózg zaczyna produkować więcej hormonów szczęścia i sprawia, że czujesz się bardziej zmotywowany do życia. Pozytywne myślenie kreuje pozytywną rzeczywistość.

Źródło: https://www.briantracy.com/blog/personal-success/positive-attitude-happy-people-positive-thinking/

Komentarze (0)