"Jak tylko będę miał to i to, to będę szczęśliwy"

Brzmi znajomo? Masz poczucie, że powinieneś mieć więcej, żeby poczuć się lepiej, podróżować więcej, ubierać się lepiej i jeździć lepszym samochodem? Z pewnością już przekonałeś się, że wcale tak nie jest, ale mimo to ciągle dążysz po więcej.

Zamiast stale dążyć po więcej, spróbuj się zatrzymać i cieszyć się tym życiem, które masz. Pamiętając, że praca, którą masz, z pewnością jest tą, którą sam sobie wybrałeś a samochód, którym jeździsz,  jest tym którego tak bardzo pragnąłeś. Wiec czego potrzeba Ci do pełni szczęścia? Wdzięczności za to, co masz i zadowolenia ze swojego życia. Jak to osiągnąć?

Ciesz się małymi rzeczami

Wbrew pozorom to małe rzeczy  sprawiają, że jesteśmy szczęśliwi. Smaczny posiłek, spacer z bliską osobą, rozmowa, gorąca kąpiel czy trening, to jedne z tych małych rzeczy, które nadają naszemu życiu znaczenia.

Doceń czas wolny

W pełni wykorzystaj czas wolny od pracy. Wolny weekend spędź z bliskimi, robiąc coś pospolitego. Poranna kawa w kawiarni, wypad nad jezioro, rowery czy dzień z książką. Rób to, co daje Ci najwięcej przyjemności, a nie to, co wygląda świetnie w social mediach.

czas wolny

Kolekcjonuj doświadczenia, nie rzeczy

Żyjąc w konsumpcjonizmie, łatwo jest dać sobie wmówić, że potrzebujemy więcej. Social media coraz prężniej rozwijają się marketingowo, mówiąc Ci, czego jeszcze potrzebujesz do pełni szczęścia. Zamiast zatracać się w rzeczach materialnych, spożytkuj swoje pieniądze na coś, co przyniesie Ci satysfakcję. Zainwestuj w nowe hobby, odwiedź kraj, który Cię fascynuje, lub zapisz się na kurs, który zawsze chciałeś zrobić.

Ćwicz

Dbaj o siebie, a zawsze będziesz czuć się świetnie! Regularne treningi i wysiłek fizyczny są kluczowe w cieszeniu się życiem. Endorfiny wydzielane poprzez trening dodają nam radości życia i sprawiają, że wyglądamy i czujemy się lepiej. A dobre "czucie w swoim ciele" sprawia, że łatwiej odnajdujemy się w swoim życiu.

Medytuj

Stres i niepokój ograniczają nasze życie. Umysł przepełniony myślami i stresem powstrzymuje nas przed radością życia. Dlatego warto  znaleźć czas na wyciszenie swoich myśli i praktykowanie uważności. Jeśli nie jesteś w stanie usiedzieć nieruchomo i medytować, rób coś, co pozwala Ci wyłączyć umysł. Bieganie, sprzątanie, jazda na rowerze, joga - czymkolwiek to nie jest, rób to regularnie, z przyjemnością.


Na zakończenie...

Zatrzymanie się i cieszenie się życiem wcale nie znaczy, że musisz mieszkać w lesie. Jako ludzie jesteśmy stworzeni do funkcjonowania w społeczeństwie i do rozwoju. Należy jednak pamiętać, żeby doceniać to życie, które mamy, i cieszyć się nim każdego dnia. Bądź wdzięczny za to, co masz, a będziesz miał tego więcej. Bez presji dążenia po więcej i gromadzenia niepotrzebnych gadżetów.

Komentarze (0)