Znasz to uczucie ciężkości nóg po powrocie do domu po wyczerpującym dniu? Nogi nabrzmiałe, twarde jak kamień i zdawałoby się, że luźne spodnie czy buty z wysoką cholewką zrobiły się za ciasne. To dość powszechna dolegliwość wynikająca z niewydolności w żyłach zastawek, które odpowiadają za prawidłowy przepływ krwi do serca. Gdy dochodzi do stanu zapalnego, wówczas krew może się cofać w dół w kierunku stóp.

Sytuacja ta się nasila w momencie, gdy pozostajemy długo w bezruchu, szczególnie w pozycji siedzącej czy stojącej, gdzie działają na krew siły grawitacyjne. Czasami wystarczy, by się trochę poruszać, a krew zaraz wraca na właściwe tory. Dobrą metodą odpoczynku jest też leżenie z nogami opartymi o ścianę, masaże czy też ciepło-zimne prysznice.

bolące nogi

Z pomocą przychodzi nam także suplementacja. Jedną z propozycji jest nowość z firmy ALLNUTRITION, DiosminAll. Jego głównym składnikiem jest należąca do flawonidów diosmina. Jest to naturalny związek chemiczny pozyskiwany głównie z cytrusów - z miąższu, skórek i pestek - i roślin z rodziny rutowatych np. trędownika bulwiastego. Jej działanie oparte jest przede wszystkim na wzmocnieniu napięcia ścianek naczyń krwionośnych i leczeniu żylaków. Ma właściwości przeciwobrzękowe, przeciwzapalne a także zwiększa przepływ limfy. Diospamina pomaga poczuć ulgę w nogach, zmniejszyć to nieprzyjemne uczucie ciężkości, pieczenia i zmęczenia nóg.

Kolejnym składnikiem DiosminAll jest hesperydyna - organiczny związek chemiczny z grupy bioflawonidów. W największych ilościach można go znaleźć w owocach cytrusowych (miąższu, pestkach i skórce cytryny i pomarańczy). Hesperydyna ma działanie antyoksydacyjne. Dodatkowo wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia. Jej działanie w tym temacie oparte jest na ograniczaniu działania enzymu zwanego hialuronidaza, który rozkłada kwas hialuronowy. Ten z kolei jest dla nas ważny ze względu na wytwarzanie śródbłonka naczyń krwionośnych. Krótko mówiąc, hesperydyna uszczelnia naczynia krwionośne.

Na szczególne uznanie zasługuje tutaj roślina zwana ruszczykiem kolczastym. Wyciąg z tej rośliny znany jest nie od dziś i często stosowany jest w kosmetyce jako wsparcie w walce z "pajączkami", cellulitem i problemami naczyniowymi. Ruszczyk ma też działanie przeciwzapalne. Wyciąg z tej rośliny wykorzystywany jest do leczenia hemoroidów, kurczów łydek i w zwalczaniu uczucia ciężkości nóg.

DiosminAll to bardzo fajny preparat dla wszystkich osób zmagającymi się z problemem ciężkich nóg. Jego skład uzupełnia jeszcze witamina C, która oprócz wsparcia prawidłowego funkcjonowania naczyń krwionośnych, wspiera także nasz układ nerwowy, zmniejsza uczucie zmęczenia i chroni przed stresem oksydacyjnym.

Preparat DiosminAll to 60-dniowa kuracja, podczas której z pewnością odczujesz ulgę. Ociężałe i spuchnięte nogi odejdą w zapomnienie a ty będziesz się mógł/mogła cieszyć swobodą poruszania i lekkością.

Komentarze (0)