Wszyscy chcemy wyglądać młodo i mieć gładką, promienną skórę. Chociaż magiczne metody nie istnieją, to poprzez właściwą dietę jesteśmy w stanie sprawić, że nasza skóra dłużej pozostanie elastyczna i młoda. Jak to zrobić?

Jedz więcej warzyw i owoców!

Wszystko, co robisz na co dzień oraz to, co jesz, wpływa na wygląd Twojej skóry. Skóra okrywa całe nasze ciało i jest najbardziej wyeksponowanym narządem naszego organizmu, przez co jest najbardziej narażona na czynniki zewnętrzne i promienie słoneczne. Na wygląd naszej skóry wpływają także nasze nawyki, to co jemy, stres oraz wiek. Wraz z wiekiem skóra traci swoją elastyczność i zaczynają pojawiać się zmarszczki.

Spożywanie owoców i warzyw każdego dnia sprawia, że podnosi się poziom przeciwutleniaczy w organizmie, a to przyczynia się do lepszego wyglądu naszej skóry. Poza tym owoce i warzywa są bogate w witaminy, które mają właściwości przeciwzapalne, przez co lepiej chronią skórę przed promieniowaniem słońca oraz zanieczyszczeniami. 

Badanie opublikowane w The Dermatologist wykazało, że wyższy poziom przeciwutleniaczy sprawia, że skóra ma mniej zmarszczek i jest gładsza. Inne badanie opisane w British Journal of Nutrition wykazało, że częstsze spożywanie zielonych i żółtych warzyw przyczynia się do większej elastyczności skóry oraz mniejszej ilości zmarszczek.

warzywa i owoce

Jak spożywać więcej owoców i warzyw każdego dnia?

Dodawaj je do posiłków

Zamień jogurt owocowy na naturalny i wymieszaj go ze świeżymi owocami. Lubisz jajecznicę? Dodaj do niej szpinak lub jarmuż. Mięsny obiad? Do wszystkich potraw można dodać extra porcję warzyw i owoców. Eksperymentuj, na zdrowie!

Jedz sałatki

Sałatki są świetnym źródłem liściastych warzyw, do tego są łatwe do zrobienia. Z odpowiednimi dodatkami mogą stanowić pełnowartościowy posiłek, a kiedy nie masz czasu, wrzuć sałatę na talerz i dodaj do niej odrobinę oliwy i przypraw.

Smoothie

W koktajlach świetnie sprawdzą się mrożone owoce, które możesz mieć zawsze pod ręką. Wrzuć do blendera mieszankę ulubionych owoców, dodaj mleko lub wodę, zblenduj i ciesz się pyszną, owocową przekąską! Dla lepszego smaku możesz dodać masło orzechowe lub białko albo to i to!

Pieczone warzywa

Pieczone warzywa smakują jeszcze lepiej. Kiedy nie masz czasu na obiad, wrzuć warzywa do piekarnika. Nie potrzebujesz przepisu- wystarczy pokroić warzywa, skropić je oliwą i upiec w piekarniku.

Na zakończenie 

Jak widzisz dodawanie owoców i warzyw do swoich codziennych potraw nie jest trudne, wystarczy je mieć w domu! Dlatego następnym razem, kiedy będziesz robić zakupy, pamiętaj, żeby zrobić zapasy warzyw i owoców najlepiej na cały tydzień. Spożywanie warzyw i owoców poza tym, że pozytywnie wpływa na wygląd naszej skóry ma również inne zalety. Zdrowa dieta może pomóc w utracie wagi, a nawet zmniejszyć ryzyko chorób serca i raka.

Komentarze (0)