Kiedy nadchodzi piątek, to każdy niemal skacze z radości – "piąteczek, piątunio i weekend" W końcu czas odpoczynku po ciężkim tygodniu. Jednak wszystko, co dobre, szybko się kończy. Kiedy nadchodzi poniedziałek, część z nas ma ogromne problemy, żeby zaakceptować ten fakt.

Skutkuje to tym, że często jest to najmniej lubiany dzień w tygodniu. Czy są jakieś sposoby na niechęć do poniedziałków? Czy da się polubić ten dzień? Mamy kilka propozycji.

Korzystaj z życia nie tylko w weekendy

Jeśli Twoja praca jest męcząca i stresująca, to z pewnością w weekend czujesz się szczęśliwszą osobą. Staraj się nie czekać na sobotę i niedzielę, ale spróbuj rozłożyć tę radość również na pozostałe dni. Zaplanuj sobie coś atrakcyjnego środku  tygodnia, np. spotkanie z przyjaciółmi, wieczór filmowy itp. Pozwoli Ci  to na zmianę skojarzeń.

Traktuj niedzielę jako dzień odpoczynku

Jeśli wdrożysz trochę rozrywki w środku tygodnia, wówczas nie będziesz żałować, jeśli poświęcisz ostatni dzień tygodnia na całkowity relaks. Odpocznij, ugotuj sobie smaczny posiłek, poleniuchuj. Taki dzień nastroi Cię odpowiednio przed nadchodzącym poniedziałkiem.

Zadbaj o odpowiednią jakość i ilość snu

Jeśli chodzi o sen, wówczas dobrze jest zapewnić sobie stały harmonogram. Stałe godziny wstawania i chodzenia s spać. Brak dłuższych, popołudniowych drzemek pozwoli Ci zachować większy poziom energii przez cały tydzień. Taka regularność to droga do lepszego samopoczucia.

Generuj dobre wibracje w poniedziałkowy poranek

Szykując się do pracy, włącz swoją ulubioną muzykę, wstań chwilę wcześniej, żeby wypić na spokojnie kawę lub spraw sobie inną przyjemność na dobry początek dnia. Zdziwisz się, jak bardzo możesz wpłynąć na swój nastrój.

Udaj się na poranny trening

Poniedziałek kojarzy się z podjęciem ciężkiego wyzwania, więc może niekoniecznie myślisz wtedy o treningu. Jednak warto spróbować. Poranna aktywność zwiększy poziom Twoich endorfin i pójdziesz do pracy z poczuciem, że jest tak wcześnie, a Ty już zrobiłeś dla siebie coś dobrego. Jeśli ogranicza Cię czas, to poświęć tylko kilka minut na poranną gimnastykę.

Poczuj się pewnie

Twój poniedziałek będzie na pewno przyjemniejszy, jeśli będziesz się czuć dobrze we własnej skórze. Ubierz się dobrze, ułóż włosy, zadbaj o dodatki, jeśli lubisz. Zrób coś dla siebie, poczuj się pewnie, a z pewnością łatwiej przetrwasz dzień.

Uśmiechaj się

uśmiechnięta kobieta

Od rana! Najpierw do siebie w lustrze, a później do wszystkich, których spotkasz. Uśmiech jest zaraźliwy, więc ludzie zaczną Ci odpowiadać uśmiechem. Czy dzień nie jest przyjemniejszy, jeśli wszyscy są dla siebie przyjaźni?

Nie przeciążaj się pracą

Poniedziałki słyną z tego, że jest najwięcej do zrobienia. Jednak może uda Ci się wejść w ten tydzień nieco spokojniej? Stopniowo zwiększaj ilość pracy, zrób sobie dodatkową przerwę. Jeśli to możliwe, trudniejsze rozmowy czy spotkania zaplanuj na inne dni.

Podsumowanie

Poniedziałki nie są Twoim wrogiem. Nie musisz się ich bać. Spróbuj skorzystać z powyższych wskazówek i spraw, żeby ten dzień był zwyczajnym dniem, a nie czymś, co sprawia, że Twój poziom stresu wzrasta do maksimum.

Komentarze (0)