Smak owoców poziomki zna niemal każdy, jednak mało kto stosuje w swojej diecie liście tej rośliny. Suszone ziele jest łatwo dostępne.

Picie naparów z liści poziomki poprawia perystaltykę jelit, a także działa łagodząco w przypadku wzdęć, niestrawności czy biegunki. Napój ten jest skuteczny także w leczeniu chorób układu moczowego. Ziele poziomki warto włączyć do swojej diety, aby wspomóc swoje zdrowie i samopoczucie.

Liście poziomki dobre na drogi moczowe

Włączenie do swojej diety naparu z ziela poziomki może stanowić wsparcie leczenia kamicy nerkowej oraz moczowej, ponieważ zawarte w nim składniki działają moczopędnie, a tym samym wspomagają pracę nerek. Dzięki takiemu napojowi organizm pozbywa się toksyn nagromadzonych w wyniku przemiany materii. Działa on też antybakteryjnie i dezynfekująco na układ moczowy. Wywar z ziela poziomki można stosować również zewnętrznie, w formie okładów lub do przemywania miejsc intymnych w celu złagodzenia podrażnień.

ziele poziomki liście

Ziele poziomki – naturalny antyoksydant

Ziele poziomki jest cenione ze względu na dużą zawartość taninów, czyli naturalnych antyoksydantów, które hamują rozwój wolnych rodników w organizmie. Ich rozmnażanie może być nasilone przez dym papierosowy, spaliny, alkohol czy wystawianie skóry na silne promieniowanie ultrafioletowe. Regularnie picie naparów z suszonych liści poziomki spowolni proces starzenia się komórek oraz zmniejszy szkody spowodowane stresem oksydacyjnym.

Komentarze (0)