Do tytułowych wniosków doszli lekarze z Indii, gdzie odnotowali oni przypadek trzech mężczyzn, dla których wykorzystanie sildenafilu i owocu granatu prawie doprowadziło do stałej erekcji.

Czym charakteryzuje się owoc granatu?

Zazwyczaj jest to owoc mało popularny ze względu na specyficzny smak, który nie każdemu przypada do gustu. Jednak obfituje on w polifenole, czyli związki aktywne, które nie tylko hamują działanie wolnych rodników, ale i przeciwdziałają skutkom, które wywołują. Naukowcy w Edynburgu doszli do wniosków, że sok z granatu jest w stanie podnieść testosteron nawet o 60%. Odnotowano również wzrost popędu seksualnego u kobiet.

Jednak pewne badanie sugeruje, że szklanka soku z granatu dziennie pozwala na dużo łatwiejsze osiągnięcie erekcji również przez mężczyzn (Int J Impot Res. 2007 listopad-grudzień, 19 (6) 564-7) bez konieczności stosowania dodatkowej suplementacji. Co więcej, badania na zwierzętach dodatkowo wykazały, że zwiększa się u nich ilość plemników, jak i testosteronu.

viagra

Jakie przypadki odnotowano?

46-latek, który wykorzystywał viagrę w leczeniu impotencji stosował ją co drugi dzień w dawce 50mg. Tego typu dawka pozwalała mu na swobodne uprawianie seksu, jednak po osiągnięciu orgazmu erekcja natychmiast znikała. Wizyta u zielarza zakończyła się tym, że zalecił mu picie 200ml soku z granatu codziennie, co spowodowało, że po osiągnięciu orgazmu erekcja utrzymywała się przez kolejne 15 minut.

Podobnie postąpiło dwóch mężczyzn w wieku 35 i 37 lat. Wykorzystywali oni wsparcie viagrą, aby wzmocnić siłę orgazmu, jak i dodatkowo pili oni sok z granatu, jednak nie znamy ilości poszczególnych substancji.

“Zabawa” zakończyła się tym, że trzej mężczyźni wylądowali w szpitalu z objawami priapizmu, czyli długotrwałej bolesnej erekcji, która nie chciała ustąpić. Dopiero po wykorzystaniu medykamentów składających się z adrenaliny i terbutaliny efekt ustąpił, a lekarze ochronili ich komórki budujące ciała jamiste penisa przed uszkodzeniem i impotencją całkowitą.

Lekarze posiadają dwie teorie, dlaczego picie soku z granatu może powodować tego typu efekt:

  • blokowanie przez składniki bioaktywne granatu enzymów CYP3A4 i CYP2C9,
  • drugi, to działanie wzmacniające siłę leku.

Podsumowanie

Okazuje się, że istnieje pewne uzasadnione ryzyko w wykorzystaniu viagry i piciu soku z granatu, które doprowadzić może do wystąpienia długiej i bolesnej erekcji. Tego typu przesłanki powinniśmy potraktować, jako ostrzeżenie w łączeniu medykamentów, jak i innych produktów ziołowych, które mogą sumować efekt erekcji.

Komentarze (1)
szuwar1

No wreszcie coś dla mnie. Dorzucę jeszcze jakiś no boostery i ogień;]

0