Grzybień błękitny

Znany również jako egipska lilia wodna, zawiera nuciferan (naturalny środek przeciwzapalny), który sprawia, że grzybień łagodzi skurcze mięśni, migrenę, skurcze menstruacyjne i szumy w uszach. Zawiera również aporfinę, która daje poczucie euforii i ekstazy. Co więcej, poprawia pamięć, przyspiesza krążenie krwi i jest wykorzystywany jako afrodyzjak.

Pieprz metystynowy (kava kava)

https://bundles.sfd.pl/SFD/2018/1/30/6dae8d3a5a984e6887af4ef7302b3acf-small.jpg

Nazwa tej rośliny pochodzi od polinezyjskich dialektów, co w wolnym tłumaczeniu znaczy ,,gorzki". Jest stosowany na całym Pacyfiku jako środek przeciwbólowy i zwiotczający mięśnie, co czyni go szczególnie skutecznym w łagodzeniu przewlekłego bólu pleców oraz zapalenia oskrzeli. Pieprz ten jest również stosowany w leczeniu ostrych ukąszeń i użądleń owadów oraz jako odtrutka, po zjedzeniu jadowitych ryb.

Kratom

Jest zwykle przyjmowany jako proszek, paradoksalnie ma dwojakie właściwości: pobudzające i uspokajające. Jest skuteczny w przypadku urazów takich jak złamane kości i rozdarte mięśnie.

Kora wierzby białej (a także innych gatunków tych drzew)

Jest dobrze znanym lekiem na różnego rodzaju zapalenia. Podobna do aspiryny, dzięki złożonej salicynie, ma właściwości przeciwzapalne. Dzięki temu jest skuteczna w łagodzeniu skurczów menstruacyjnych, bólu w dolnej części pleców oraz szyi i mięśni. Kora jest zwykle gotowana jak herbata.

Sałata jadowita

Ten inwazyjny chwast występuje w większości części USA. Ma charakterystyczny mleczny sok w liściach, który wygląda podobnie jak sok maku lekarskiego. Sok zawiera laktony, które mają efekt paraliżujący, dzięki czemu świetnie nadają się do łagodzenia stanów zapalnych, bólów mięśni i stawów. Sok wyciska się z liści oraz łodyg. Można go wypić w czystej postaci, zrobić z niego napar lub zmieszać z innym sokiem. Dzika sałata wspomaga również prawidłowy sen.

Boswellia

https://bundles.sfd.pl/SFD/2018/1/30/a2817d1222a64f01b6de0e297b1c036a-small.jpg

Drzewo rozgałęzione o średnim i dużym rozmiarze, występujące na suchych, pagórkowatych obszarach Indii. Jego żywica jest szeroko stosowana w medycynie ajurwedyjskiej, aby łagodzić bóle stawów. Jest również skuteczna w leczeniu astmy, zapalenia oskrzeli, wrzodów, choroby Leśniowskiego-Crohna i zapalenia jelita grubego.

Trujący bluszcz (rhus toxicodendron)

Jest lekiem homeopatycznym, stosowanym w leczeniu objawów zapalenia stawów.

Komentarze (0)