Kilka z przeprowadzonych badań sugeruje, że sok z granatu wpływa na zmniejszenie zaburzeń erekcji u mężczyzn. Nie jest do końca poznany mechanizm, w jaki sok z granatu wpływa na zmniejszenie zaburzeń erekcji. Być może dzieje się tak na skutek jego wpływu na poprawę funkcji serca, co pomaga zarówno w prawidłowej pracy serca, jak i usprawnia krążenie, co jest korzystne dla prącia i prawidłowej erekcji.

  1. Ile soku z granatu należy pić?
  2. Nie mieszaj soku z granatu z innymi środkami na erekcję
  3. Na co jeszcze należy uważać?

Ile soku z granatu należy pić?

Jeśli chcesz wypróbować działanie soku z granatu i odczuć jego wpływ na poprawę erekcji, pij około 180 ml soku z granatu dziennie. Najrozsądniejszym pomysłem wydaje się wypijanie określonej porcji soku w godzinach porannych. Wówczas jego wpływ będzie odczuwalny w ciągu danego dnia, aż do wieczora.

Pamiętaj jednak, że efekty początkowo widoczne, po miesiącu lub dwóch stałego picia soku z granatu, nie będą już tak silne, jak na początku. Z tego względu dobrym pomysłem jest regularne picie soku z granatu przez miesiąc, następnie zrobienie sobie dwutygodniowej przerwy, po której ponownie wracamy do picia soku z granatu.

granat owoc

Nie mieszaj soku z granatu z innymi środkami na erekcję

Należy jednak zachować ostrożność przy łączeniu soku z granatu z innymi środkami. Publikacja Urology Annals udokumentowała trzy przypadki mężczyzn, którzy cierpieli na erekcję trwającą od 5 do 8 godzin i potrzebowali interwencji medycznej w celu złagodzenia bólu. Mężczyźni w wieku 46, 35 i 27 lat używali soku z granatu razem z lekiem Sildenafil – stosowanego przy zaburzeniach erekcji. Lek ten powszechnie nazywany jest Viagrą. Na skutek połączenia leków i soku z granatu doszło u wspomnianych mężczyzn do sytuacji, w której erekcja nie ustępowała po seksie.

Lekarze, którzy sporządzali raport, wysunęli teorię, że sok z granatu blokuje dwa enzymy (CYP3A4 i CYP2C9), które biorą udział w metabolizmie Viagry.

Na co jeszcze należy uważać?

Nie tylko granat może wpływać na erekcję. Sok z grejpfruta nie jest znany, jako posiadający jakiś specjalny wpływ na erekcję. Okazuje się jednak, że hamuje on niektóre z tych samych enzymów, co granat, co oznacza, że sok z grejpfruta także wzmacnia efekt działania Viagry (i wielu innych leków również).

Być może nie stanie się nic, jeśli rano wypijesz szklankę soku grejpfrutowego, a dopiero potem w ciągu dnia lub wieczorem weźmiesz pigułkę. Jeśli jednak połykasz Viagrę zapijając szklanką soku z grejpfruta (lub soku z granatu), może dojść do znacznego nasilenia działania leku.

Podobna ostrożność może być uzasadniona przy stosowaniu soku z grejpfruta lub soku granatu, razem z suplementami wspierającymi produkcję testosteronu, które wymieniają silniejsze erekcje, jako efekt uboczny.

Źródła:

International Journal of Impotence Research, Nov/Dec 2007,19(6):564-567

Senthilkumaran S1, Balamurugan N, Suresh P, Thirumalaikolundusubramanian P. "Priapism, pomegranate juice, and sildenafil: Is there a connection?" Urol Ann. 2012 May;4(2):108-10.

Komentarze (3)
raptor21

Wolę sobie wziąć porcje aakg i cytruliny, wg mnie bardzo dobre połączenie przed stosunkiem.

0
wolfram1991

Mmmmm...

0
raptor21

wolfram jak co to śmiało testuj, dobrze też stosować codziennie by lepsza produkcja była tlenku azotu

0