Na pewno wiesz, że szczotkowanie włosów wzmacnia ukrwienie skóry głowy i poprawia wygląd włosów, ale czy słyszałaś o szczotkowaniu ciała? Szczotkowanie ciała to stara ajurwedyjska metoda, która poprawia wygląd i zdrowie skóry, i sprawia, że wyglądasz promiennie i zdrowo.

Jakie korzyści daje szczotkowanie ciała?

Poprawia przepływ limfy i krążenie krwi

Szczotkowanie na sucho poprawia przepływ krwi i pomaga w lepszym przepuszczaniu limfy przez nasze ciało. Szczotkowanie stymuluje i otwiera pory, co ułatwia pozbywanie się toksyn. Świetnie stymuluje ukrwienie skóry i poprawia krążenie krwi.

Złuszcza martwy naskórek

Szczotkowanie działa, podobnie do peelingu, usuwa martwy naskórek i brud, co sprawia, że skóra staje się bardziej promienna i gładka.

szczotkowanie ciała

Zwalcza cellulit

Szczotkowanie daje efekt wypełnienia i ujędrnienia skóry, do tego poprawia jej ukrwienie, co w efekcie sprawia, że cellulit staje się mniej widoczny, a skóra bardziej wypełniona i elastyczna.

Jak szczotkować ciało?

Szczotkowanie ciała wykonuje się na sucho szczotką do ciała z długim, szorstkim włosiem z naturalnego włókna. Szczotkowanie ciała najlepiej wykonywać przed prysznicem na suchej skórze. Zawsze zaczynaj od stóp i przesuwaj w górę w kierunku serca. Szczotkuj ciało dużymi, okrężnymi ruchami z delikatnym naciskiem na skórę (we wrażliwych miejscach zmniejszaj nacisk). Po szczotkowaniu weź prysznic, aby pozbyć się martwego naskórka, a po nim użyj ulubionego balsamu do ciała.

Jak często szczotkować ciało?

Zaleca się raz do dwóch razy w tygodniu. Jeśli masz wrażliwą skórę, na początek spróbuj szczotkowania raz na dwa tygodnie, używając szczotki z miękkim włosiem, budując tolerancję skóry na szczotkowanie. Na ogół szczotkowanie skóry nie ma żadnych efektów ubocznych, ale jeśli cierpisz na jakąś chorobę skóry, warto skonsultować się z lekarzem.

Komentarze (0)