Życie intymne odgrywa sporą rolę w naszych związkach, kontaktach międzyludzkich oraz wpływa na nasze samopoczucie. Jednak ze względu na wiele aspektów, w niektórych przypadkach życie seksualne zaczyna podupadać lub całkowicie zanikać. Często może to być związane z chorobami, czasem z przekwitaniem, wynikać z nadmiernego stresu oraz wielu innych czynników. Jak radzić sobie ze spadkiem libido oraz innymi problemami łóżkowymi?

  1. Dlaczego warto najpierw szukać pomocy w ziołach?
  2. Liść Damiana
  3. Żeń-szeń
  4. Ashwagandha
  5. Buzdyganek ziemny
  6. Maca
  7. Podsumowanie

Niekoniecznie musimy kierować się bezpośrednio do lekarza, co uczyniłaby większość osób przyznających się do problemu i szukających pomocy. Z pomocą przychodzi nam medycyna naturalna oraz liczne zioła, cenione już w starożytności, zaś o popartym przez nowoczesność (mając na myśli liczne badania) działaniu.

Dlaczego warto najpierw szukać pomocy w ziołach?

Jak już zostało wspomniane - już od tysięcy lat ludzie poszukują sposobów na poprawę współżycia oraz wyleczenia problemów wynikających ze spadku libido czy potencji. Istnieją setki roślin o sprawdzonym oraz zweryfikowanym przez czas i ludzkie doświadczenia działaniu.

Co więcej, współczesny tryb życia większości ludzi przyczynia się do wielu problemów zdrowotnych, w tym również kłopotów z popędem, przez co naukowcy starają się znaleźć jak najefektywniejszy sposób na ich zażegnanie. W wyniku czego jest prowadzonych mnóstwo badań oraz udostępnionych publikacji na temat efektywności działania poszczególnych ziół. Kilkusetletnie doświadczenie, udowodniona efektywność oraz poparcie badaniami - to wszystko przemawia za stosowaniem ziół w problemach z potencją oraz libido.

libido

Ponadto ziołolecznictwo ma wiele innych plusów, wiążących się z samym stosowaniem m.in. zioła często nie mają tylko jednej właściwości, lecz pozytywnie wpływają na wiele różnych aspektów. Przykładowo żeń-szeń - jest nie tylko silnym afrodyzjakiem, ale często określa się go jako wszechlek ze względu na ogromną liczbę prozdrowotnych właściwości.

Ponadto zioła mogą być stosowane zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn, dając świetne efekty. A w dodatku są naturalne i dużo bezpieczniejsze niż ich chemiczni rywale, przez co mają dużo łagodniejszy (co nie znaczy mniej skuteczny) wpływ zarówno na nasz układ hormonalny, jak i ogólny stan zdrowia.

Liść Damiana

Liść Damiana jest jednym z najpopularniejszych ziół poprawiających zarówno potencję, jak i libido. Turnera diffusa to tropikalna roślina pochodząca z Ameryki Północnej, która posiada niezwykłe właściwości. Roślina ta należała do grona najważniejszych leków w medycynie pradawnych Majów.

Do dobroczynnych składników zawartych w Liściu Damiana należą m.in. olejki eteryczne (cyneol, cymol i piren), sterole oraz flawonoidy. Liść Damiana pomaga w detoksykacji organizmu, stanach zmęczenia, w leczeniu depresji, jak również w licznych intymnych dolegliwościach, takich jak Zespół Napięcia Przedmiesiączkowego, problem z płodnością, menopauza czy impotencja.

Polecamy również: Liść Damiana - skuteczny booster testosteronu

Żeń-szeń

Żeń-szeń jest wręcz legendarnym ziołem, o którym pierwsze wzmianki datuje się już na I w. p.n.e., ponadto jest jednym z najbardziej przebadanych ziół znanych ludzkości. Żeń-szeń swoje właściwości zawdzięcza blisko 200 substancjom o różnorakim działaniu zawartych w jednym, niepozornym korzeniu.

Jedną z priorytetowych grup substancji, która nawet swoją nazwę bierze od żeń-szenia są ginsenozydy. Warto nadmienić, iż żeń-szeń występuje w kilku różnych odmianach m.in. koreański, japoński, chiński czy syberyjski.

W problemach z potencją szczególnie zalecany jest żeń-szeń koreański, który dzięki zawartym ginsenozydom powoduje wzrost uwalniania tlenku azotu oraz rozkurcz naczyń krwionośnych, co prowadzi m.in. do rozwiązania problemów z erekcją. Działanie żeń-szenia jest jednak tak mocne, że nie jest wskazany dla wszystkich, np. nie powinny stosować go osoby z chorym sercem.

Ashwagandha

ASHWAGANDHA + GUARANA

Ashwagandha, Witania Ospała, zwana również żeń-szeniem indyjskim, chociaż żeń-szeniem nie jest, jest suplementem, który może śmiało konkurować z tradycyjnym żeń-szeniem. Nie tylko wykazuje szereg prozdrowotnych działań, możliwe, że tak licznych, jak żeń-szeń, ale to, czym się wyróżnia, jest bezpieczeństwo jej stosowania. Nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania Ashwagandhy, oprócz ciąży, a to tylko ze względów ostrożności z uwagi na niedostateczną ilość badań działania Ashwagandhy na płód.

Ashwagandha przeciwdziała depresji, wspomaga pracę mózgu, wzmacnia układ odpornościowy, ma działanie antynowotworowe, jak również stosuje się ją w leczeniu niepłodności męskiej. Ponadto poprawia funkcjonowanie układu rozrodczego, sprawność seksualną oraz reguluje zaburzenia cyklu miesiączkowego.

Buzdyganek ziemny

Buzdyganek jest stosowany w medycynie od tysięcy lat. W medycynie chińskiej czy ajurwedyjskiej znajduje zastosowanie jako preparat wzmacniający, wspomagający pracę nerek oraz wątroby, a także jako afrodyzjak. Buzdyganek w składzie zawiera m.in. związki zwane saponinami, indolami i polifenolami. Ich działanie opiera się na hamowaniu enzymów odpowiedzialnych za konwersję męskiego testosteronu w damski estradiol.

Buzdyganek pobudza spermatogenezę u mężczyzn i owogenezę u kobiet, co czyni go świetnym środkiem na poprawę płodności oraz popędu. Dodatkowymi korzyściami ze stosowania buzdyganka jest również wpływ na syntezę białek, retencję azotu oraz podnoszenie poziomu hormonów anabolicznych, co przyczynia się do rozwoju mięśni.

Polecamy również: Leksykon suplementacji: Tribulus Terrestris

Maca

Korzeń Maca to kolejny egzotyczny suplement wykorzystywany w celu ogólnego wzmocnienia. Od tysięcy lat wykorzystywany jest w medycynie peruwiańskiej właśnie jako środek o działaniu wzmacniającym, łagodzącym problemy intymne oraz potęgującym libido. Korzeń Maca dostarcza nam prawie wszystkich dostępnych aminokwasów, w tym argininy.

Jest dosyć kontrowersyjnym suplementem z powodu braku jednoznacznej opinii wśród badaczy tego składnika. Jednak pewne jest, iż działanie korzenia Maca ma pozytywny wpływ na nasz organizm, wzmacniając go, wspomagając działanie układu endokrynnego, jest również silnym adaptogenem.

Istnieje bardzo wiele substancji mających wpływ na nasze libido oraz zapobiegających i leczących liczne choroby, m.in. cynk, witaminy z grupy B, olej rybi, guarana, l-arginina. Bardzo ważna jest również zbilansowana dieta i odpowiednia regeneracja. W problemach intymnych na pewno warto najpierw spróbować naturalnych metod na poprawę naszego stanu, niż sięgać po silne farmaceutyki.

Podsumowanie

Zioła oczywiście są dużo lepszym rozwiązaniem niż chemiczne farmaceutyki, których należy używać dopiero w poważnych jednostkach chorobowych lub gdy ziołolecznictwo zawiedzie, a kompetentny lekarz zaleci nam je w leczeniu.

Jeżeli nie mamy kompletnie wiedzy na temat zdrowia oraz zdrowego odżywiania, tym co może mieć również wpływ na nasz poziom hormonów, problemy z libido czy potencją jest również dieta. Nawet przed rozpoczęciem stosowania ziół zamiast farmaceutyków warto, chociaż skonsultować przyszłą suplementację z lekarzem lub dietetykiem.

Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.
Komentarze (1)
Arthass

Korzeń Maca & Kozieradka

1