Życie bez celu sprawia, że zaczynamy się gubić i każdy dzień staje się monotonną egzystencją. Stawianie sobie celów dodaje kolorów naszej codzienności i sprawia, że funkcjonujemy z większą wydajnością i chęcią do życia.

Oczywiście nasze cele zmieniają się z czasem i nie ma w tym nic złego. Niezależnie od wieku ciągłe stawianie sobie nowych kierunków i wyzwań niesie za sobą wiele korzyści, które pozwalają na ciągły rozwój i motywację do bycia lepszą wersją siebie.

Cele definiują, czego naprawdę chcemy w życiu

Trudno żyć nie wiedząc, czego oczekujemy od życia. Żyjąc bez celów, sprawiamy, że tracimy pewność siebie i motywację. Wyznaczanie sobie celów zmusza nas do znalezienia swojej drogi i robienia tego, co daje nam satysfakcję i spełnienie.

cele w życiu

Cele pozwalają mierzyć nasze postępy

Mierząc swoje postępy, jesteśmy w stanie zobaczyć i oszacować naszą drogę do celu. Mierzenie naszych postępów pozwala nam łatwiej koncentrować się na osiąganiu celu, a tym samym pozwala obrać właściwą drogę w drodze do sukcesu.

Wyznaczanie celów motywuje do działania

Bez celu trudniej jest nam ruszyć się z kanapy i zmotywować do działania, nieważne, czy Twoim celem są wyniki sportowe, pieniądze czy zupełnie coś innego. Pragnienie osiągnięcia wyznaczonego celu pozwala nam oprzeć się lenistwu i dodaje motywacji do działania.


Pozwalają osiągnąć więcej

Osiągnięcie celu daje nam smak zwycięstwa i sprawia, że nabieramy ochoty na więcej. Ciągłe rzucanie sobie nowych wyzwań podnosi nasz poziom wartości i pozwala osiągnąć jeszcze więcej.

„Tragedia w życiu nie polega na niezrealizowaniu swojego celu – Tragedia polega na braku celu”

Benjamin Mays

Źródło: https://www.briantracy.com/blog/personal-success/importance-of-goal-setting/

Komentarze (0)