Mięta to powszechnie znana roślina, która ma swojej zastosowanie głównie w lecznictwie, a jej zalety są znane i wykorzystywane przez ludzi od wielu tysiącleci.

Jest ona używana także jako aromatyczny dodatek do dań i deserów czy też stosowana w formie olejku eterycznego. Ziele mięty najczęściej występuje w formie suszonej, przeznaczonej do robienia naparów oraz herbatek. Tego typu produkty można znaleźć w niemal każdym sklepie spożywczym.

Ziele mięty o działaniu przeciwbólowym

ziele mięty

Najbardziej ceniona cecha napoju z ziela mięty to działanie przeciwbólowe oraz rozkurczające. Z tego względu picie naparów z tej rośliny jest wskazane przy dolegliwościach przewodu pokarmowego takich jak wzdęcia, zaparcia czy uczucie ciężkości po obfitym posiłku. Zawarte w roślinie olejki eteryczne powodują wydzielanie soków żołądkowych, dzięki temu ułatwia trawienie. Jeżeli przebywasz na deficycie kalorycznym lub zależy Ci na zdrowej sylwetce, wybierz produkty z dodatkiem mięty pieprzowej, aby poprawić perystaltykę jelit.

Ziele mięty na ból głowy

Zawarty w mięcie mentol powoduje rozluźnienie mięśni, dzięki czemu picie naparów z tego ziela jest wskazane przed snem lub w sytuacjach stresowych. Substancje znajdujące się w roślinie potrafią łagodzić migrenowe bóle głowy, dlatego przy takich problemach zdrowotnych warto regularnie wmasowywać miętowy olejek eteryczny w skronie, aby ukoić dolegliwości.

Komentarze (0)