Zespół kojnych nóg (RLS) powoduje nieprzyjemne odczucia w nogach podczas spoczynku oraz nieodpartą poruszania nimi. RLS jest neurologicznym zaburzeniem klasyfikowanym również jako zaburzenie snu, objawy objawu zwykle podczas odpoczynku oraz zasypiania.

RLS jest jednym z zaburzeń, które mogą być dostępne do wyczerpania i senność w ciągu dnia, przez co może modyfikować na nasze samopoczucie oraz koncentrację. Chroniczny RLS może prowadzić do pogorszenia działania w ciągu dnia, a nawet przyczynić się do depresji.

Jakie są typowe oznaki i objawy niespokojnych nóg?

Osoby z RLS odczuwają dyskomfort w nogach oraz ciągłą, nieodpartą poruszania się nimi. Odczucia w nogach są różne i trudne do zdefiniowania, ale przeważnie odczuwane są jako:

 • bolesne pulsowanie
 • rwanie
 • swędzenie
 • drętwienie
 • mrowienie
 • pieczenie

Te nieprzyjemne doznania mogą występować zamiennie, mogą być bardziej lub mniej nasilone, nieprzyjemne, a nawet bolesne.

bolesne nogi RLS

Skąd bierze się zespół niespokojnych nóg?

Dokładna kontrola RLS jest nieznana, jednak niektóre z przycinania kontroli, że schorzenie to może być dziedziczne, Spowodowane zbyt kontrola kontroli lub kontrole kontrole dopaminy w mózgu. Zespół niespokojnych nóg może być również pojawiać się w przemęczeniu organizmu.

Dołączania również do powiązania z innymi schorzeniami i stanami organizmu, które mogą przyczyniać się do RLS:

 • niewydolność brak
 • niedobór żelaza
 • uzależnienie od alkoholu i / lub nikotyny
 • ciąża
 • neuropatia
 • leki leki

Co pomaga łagodzić objawy zespołu niespokojnych nóg?

Zdrowy styl życia

Ograniczenie spożycia alkoholu i tytoniu. Regularne godziny snu oraz ćwiczenia. Pamiętaj jednak, że intensywny trening może być zmęczenie i obolałość nóg, a trening w godzinach wieczornych może dalej wpływać na jakość snu.

Kąpiel i masaże

Kąpiel w ciepłej wodzie z dodatkiem soli rozluźnia mięśnie nóg, a regularne masaże nóg poprawiają przepływ limfy i przywracają ulgę zmęczonym nogom.

Suplementacja żelaza

Suplementacja jest zwykle początkowa z próbą czołową z RLS. Jednak przed projektemm należy zbadać jego poziom we krwi i skonsultować się z projektem. Zbyt duża ilość żelaza w organizmie może także zaszkodzić.

 


Podsumowując

Zespół niespokojnych nóg jest nieprzyjemnym schorzeniem, wpływającym na nasze codzienne funkcjonowanie. Jeśli zmagasz się z RLS, warto podjąć decyzję o poradach. Jeśli żadne z nich nie przynosi efektów, warto odpisać ze specjalistą. Pamiętaj, że niewystarczająca ilość snu związana z RLS może nieść za sobą konsekwencje. Problemy ze snem mogą być problemy z napięciami w inne problemy, a nawet strony depresję.

Źródła:

https://www.ninds.nih.gov/Disorders/Patient-Caregiver-Education/Fact-Sheets/Restless-Legs-Syndrome-Fact-Sheet

https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/restless-legs-syndrome/diagnosis-treatment/drc-20377174

Informacje zawarte w artykułach mają charakter wyłącznie informacyjny i nie są poradą lekarską, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem pierwszego kontaktu lub lekarzem specjalistą.
Komentarze (1)
pfar

- "RLS jest jednym z zaburzeń, które mogą być dostępne do wyczerpania i senność w ciągu dnia, przez co może modyfikować na nasze samopoczucie oraz koncentrację"
- "Dokładna kontrola RLS jest nieznana, jednak niektóre z przycinania kontroli, że schorzenie to.."
- "Suplementacja jest zwykle początkowa z próbą czołową z RLS. Jednak przed projektemm należy zbadać jego poziom we krwi i skonsultować się z projektem"
- "Problemy ze snem mogą być problemy z napięciami w inne problemy, a nawet strony depresję."

:-)

0