Olej kokosowy używany jest zarówno w kuchni, jak i kosmetyce. Wiele osób korzysta z niego w celu nawilżenia skóry. Czy może on pomóc również w walce z cellulitem?

Czym jest cellulit?

Cellulit to termin określający powstawanie grudek i wgłębień na skórze. Cellulit może pojawiać się zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet, ale częściej występuje u kobiet ze względu na różne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, mięśniowej i łącznej. Od 80% do 90%  kobiet może w pewnym momencie życia doświadczyć cellulitu i zazwyczaj pojawia się on na pośladkach, biodrach, udach i brzuchu.

Czy olej kokosowy działa na cellulit?

Co tak naprawdę nauka mówi o wpływie oleju kokosowego na cellulit? Kilka badań pokazuje, że jego właściwości nawilżające i sprzyjające produkcji kolagenu w skórze, mogą pomóc. Kolagen "służy" ujędrnianiu i napinaniu skóry oraz może pomóc ukryć cellulit.

Olej kokosowy - korzyści dla skóry

Nawilża skórę

Jak wspomnieliśmy wcześniej, olej kokosowy może skutecznie nawilżać skórę. Może być świetną alternatywą dla balsamów do ciała dla osób o normalnej i suchej skórze.

Napina skórę

Olej kokosowy jest pełen przeciwutleniaczy, które eliminują szkodliwe wolne rodniki odpowiedzialne za uszkodzenia i szybsze starzenie się skóry. Oprócz swoich właściwości nawilżających i zwiększające produkcję kolagenu, olej kokosowy napina skórę i zapobiega jej wiotczeniu.

olej kokosowy a skóra

Zmniejsza występowanie wyprysków

Olej kokosowy z pierwszego tłoczenia ma właściwości przeciwzapalne, które mogą wspomagać barierę skórną. To z kolei może być wykorzystane jako naturalny środek na wypryski i niedoskonałości skóry.

Gojenie się ran

Leczenie ran olejem kokosowym z pierwszego tłoczenia przyspiesza gojenie się ran, dzięki zawartości przeciwutleniaczy i nasilaniu produkcji kolagenu.

Leczenie rozstępów

Olej kokosowy nie jest w stanie usunąć rozstępów, ale może zmniejszyć ich widoczność, nawilżając i napinając skórę.

olej kokosowy

Bezpieczeństwo i zagrożenia związane z olejem kokosowym

Jeśli jesteś uczulony na kokos, możesz być również uczulony na jego olej. Pamiętaj, aby zawsze wykonać test na niewielkiej powierzchni skóry, aby sprawdzić, czy olej nie wywoła u ciebie niepożądanych reakcji. Jeśli Twoja skóra swędzi, jest zaczerwieniona lub pojawia się pokrzywka, przerwij jego stosowanie. Przesadnie duża ilość oleju może powodować trądzik lub inne wypryski na innych częściach skóry, więc jeśli masz tłustą, skłonną do trądziku skórę, olej kokosowy może być problematyczny.

Komentarze (0)